GENLERİMİZDE YENİLİKÇİLİK ve
GİRİŞİMCİLİK TAŞIYORUZ

Yönetim Kurulu

 • AHMET NAZİF ZORLU
   AHMET NAZİF ZORLUYönetim Kurulu Başkanı
  • MEHMET EMRE ZORLU
    MEHMET EMRE ZORLUYönetim Kurulu Üyesi
   • ENİS TURAN ERDOĞAN
     ENİS TURAN ERDOĞANİcra Kurulu Başkanı
    • CENGİZ ULTAV
      CENGİZ ULTAVYönetim Kurulu Üyesi
     • METİN SALT
       METİN SALTVestel Ventures Genel Müdürü

      Vestel’de damarlarımızdaki girişim heyecanını başarı ateşine dönüştürüyoruz.
      Fikirlerin yeşerdiği Vestel girişimci tarlasında fikir hasadı yapıyoruz.
      Fikrini konuşturmak isteyen enerji dolu projelere ev sahipliği sunuyoruz.

      Değerlendirme Kurulu

      • MEHMET EMRE ZORLU
        MEHMET EMRE ZORLUYönetim Kurulu Üyesi
       Özgeçmiş

       1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2006’da Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Ardından 2007-2008 yılları arasında İngiltere’de Essex Üniversitesi’nde İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi konusunda master yaptı. 2009 yılından bu yana Vestel Şirketler Grubu’nda çalışan Emre Zorlu aynı zamanda Zorlu Holding ve iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

       • İHSANER ALKIM
         İHSANER ALKIMVestel İcra Kurulu Üyesi
        Özgeçmiş

        1954 yılında Kırklareli’de doğdu.1977’de İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünü tamamladı. Haberleşme ve elektronik sektörlerindeki görevlerinin ardından 1988 yılında Vestel ailesine katılan Alkım, 1998-2002 yılları içinde verdiği ara haricinde Vestel bünyesinde ArGe ile ilgili çeşitli görevlerde bulundu. 2005 yılında İcra Kurulu Üyesi olarak atanan Alkım, halen bu görevi, TV Ürün Grubu’ndan Sorumlu Üye olarak yürütüyor.

        • METİN SALT
          METİN SALTVestel Ventures Genel Müdürü
         Özgeçmiş

         1968 yılında Eskişehir’de doğdu. ODTÜ’de Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde lisans ve yüksek lisans yaptı. TÜBİTAK’ta çeşitli projelerde araştırma görevlisi olarak çalıştı. ASELSAN’da sanayi üniversite ortaklığıyla gerçekleştirilen projelerde görev aldı. Türk Hava Kuvvetleri’nde F16 elektronik harp eğitim sistemi üzerine çalışmalar yürüttü. 1997’de ABD’de Silikon Vadisi’ne taşındı ve iletişim şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. 10 yıl sonra Vestek’i kurmak üzere Vestel Şirketler Grubu’na katıldı. Vestek’i Türkiye’de tasarlanan ilk görüntü işleme yongasını (Pixellence) ve internet televizyonculuğunun Türkiye’deki ilk örnek uygulamalarını gerçekleştiren, 100’e yakın uluslararası patent alan ve Ulusal Teknoloji Ödülü’nü kazanan bir şirket haline getirdi.

         Sosyal sorumluluk kapsamında Salt, gelişen yeni bir sektör yaratmak amacıyla İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri Derneği’ni (IPTV-DER) kurdu. Ulusal ve uluslararası patentlere sahip olan Metin Salt, düzenli olarak teknoloji üzerine yazılar kaleme alıyor ve konuşmalar yapıyor.

         • İSMAİL MURAT SARPEL
           İSMAİL MURAT SARPELVestel Elektronik A.Ş. Ar‑Ge Genel Müdürü
          Özgeçmiş

          1968 yılında İzmir’de doğdu. 1990 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1993’te aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. 1990’da Vestel bünyesinde iş hayatına başladı. 1990-1997 arasında Vestel Elektronik TV Tasarım bölümünde TV Tasarım Mühendisi ve ardından TV Proje Müdürü, 1997-1998 yılları arasında Bilgi Teknolojileri üzerine Vestel Elektronik Tasarım Grup Müdürü olarak devam etti. 1998’de Silikon Vadisi’nde Bilgi Teknolojileri üzerine çalışacak Vestel USA’i kurmak üzere görevlendirildi. Vestel USA’de sırasıyla Ar-Ge Direktörü ve Genel Müdür görevlerini yerine getirip, 2001-2005 yılları arasında Türkiye’ye dönerek Vestel Komünikasyon Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı, 2005-2007 yılları arasında Vestel Komünikasyon Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam etti. 2008’den bu yana Vestel Elektronik A.Ş. Ar-Ge Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

          • ÖMER HAKAN KUTLU
            ÖMER HAKAN KUTLUVestel Pazarlama ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı
           Özgeçmiş

           1969 yılında Denizli’de doğdu. Sırasıyla İzmir Fen Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. 1995 yılında İngiltere’de Sunderland Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı (MSC) ve 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev aldı. “Tüketici Elektroniği Endüstrisindeki Yenilikçi Davranışlar” üzerine akademik çalışmalar yaptı. Çeşitli özel sektör kuruluşlarında pazarlama ve satış alanında çalıştıktan sonra 2000 yılında Vestel Grubu’na katıldı. 2006 yılından bu yana Pazarlama ve Ürün Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. Uluslararası marka yönetimi, uluslararası iş geliştirme ve internet satışlarından Ömer Hakan Kutlu’nun sorumluluğundadır.

           • HALİL TURAN
             HALİL TURANVestel Beyaz Eşya A.Ş. Ar‑Ge Teknoloji Geliştirme ve Endüstriyel Tasarım Müdürü
            Özgeçmiş

            1966 yılında Manisa’da doğdu. 1987’de İ.T.Ü. Uçak Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İ.T.Ü Makine Fakültesinde yüksek lisans eğitimini tamamlayıp, Araştırma Görevlisi olarak çalıştıktan sonra 1991’de Vestel’e katıldı. Vestel Elektronik bünyesinde 1991-1997 yılları arasında Tasarım Mühendisliği ile başladığı görevine, 1997-2000 yılları arasında Vestel Elektronik Enjeksiyon Fabrikası Üretkenlik Lideri, 2000-2005 yılları arasında Vestel Beyaz Eşya Tasarım Sorumlusu, 2005-2009 yılları arasında ise Vestel Beyaz Eşya Teknoloji Geliştirme ve Endüstriyel Tasarım Müdürü olarak devam etti. 2009’dan bu yana Vestel Beyaz Eşya Ar-Ge Merkezi, Ar-Ge Direktörü olarak görevini sürdürüyor.

            Bizimle iletişime geçin